درباره چین

آشنایی با تندیس بودا در لیشان - چین

تندیس عظیم‌الجثه بودای هیتونگ با 71 متر ارتفاع، به صورت نشسته ساخته‌شده و در دل رشته کوه شهر لیشان در کشور چین قرار دارد

راهنمای سفر به چین

راهنمای سفر به چین که در آن اطلاعات مورد نیاز شما برای سفر به چین و شهر های مهم آن در اختیارتان قرار می گیرد.

جاذبه های گردشگری و توریستی اوزاکا (چین)

اوزاکا شهری در منطقه کانزای جزیره اصلی ژاپن یعنی هونشوست که در دهانه رود یودو در خلیج اوزاکا واقع شده و پس از توکیو و یوکوهاما سومین شهر پر جمعیت ژاپن است

دلهره آور ترین جاذبه توریستی چین

تصاویری که در این پست مشاهده می کنید یکی از وحشت آورترین جاذبه های گردشگری در چین و دنیاست. یک جاده دست ساز در دل کوه ولی اینبار با استفاده از شیشه!

غذا در چین

کباب اردک تخصص چینیها است و هیچ گردشگری بدون کباب اردک چین را ترک نمی کند

معرفی معبد آسمان در کشور چین

عبد آسمان (Temple of Heaven) کاملترین و بزرگترین مجموعه از آثار معماری کشور چین است...

جاذبه هاي توريستي چين

كشوري توريستي با سابقه تاريخي كهن و قديمي در خاور دور. كشوري بزرگ با تمدني چند هزار ساله."نام چين از نام خاندان سين كه بر اين كشور فرمان مي راندند گرفته شده...

موزه ملي چين

این موزه در شرق میدان تیان آن من قرار گرفته است و مرکز نمایش تاریخ و هنر مردم چین می باشد . این مرکز در سال 1959 تاسیس و در سال 2003 مورد بازسازی مجدد قرار گرفته است.

مجلس ملي چين(پکن)

این ساختمان در غرب میدان تیان آن من قرار گرفته و به مجلس ملی خلق چین موسوم می باشد که به مناسبت دهمین سالگرد مراسم تاسیس جمهوری خلق چین در سال 1959 در طول 10 ماه ساخته شد.

فرهنگ و آداب و رسوم چین

پزشکان با استفاده از کارکرد های حس پنجگانه بینایی ، شنوایی ، بویایی ولامسه و چشایی و صحبت با بیماران و مطلعین بیمار و اطلاعات مربوط به بیماری را به طور کامل و منظم کسب کرده و سپس با استفاده از این اطلاعات به درمان بالینی می پردازند.

داروهاي سنتي چين

داروی سنتی چین مواد دارویی است که در طب سنتی چین برای پیشگیری از بیماری ها و تشخیص و درمان آنها استفاده می شود. این داروها بطورعمده از داروهای طبیعی و فرآورده های تکمیلی ترکیب می شود که شامل داروهای گیاهی ، داروهای حیوانی و معدنی و بخشی از داروهای تکمیلی شیمیایی و بیولوژیک است.

طب چینی و سوزن درمانی

سوزن درمانى متكى به اين اصل است كه نوعى ارتباط عصبى بين اندام‏هاى بدن و سطح خارجى بدن هست. آن گاه كه اندامى بيمار يا عضوى دردناك مى‏شود مكان‏هايى خاص روى سطح خارجى بدن يا به واقع زير پوست بدن كه آن‏ها را نقاط سوزنى مى‏نامند حساس‏تر مىشوند‏.

تاريخچه طب سنتي چين

درطب سنتی چین ، تاریخ طب ملیت " هان " دیرینه تر و تجربیات عملی آن و شناخت تئوریک آن گسترده تر است.

فرهنگ بادبزن در چین

بادبزن در چین موضوع فرهنگی غنی دربر دارد ، در ادبیت باستانی چین به بادبتوجه خاصی شده است . ادبیان و هنرمندان خوشنویسب و نقاشی سنتی را به روی بادبزن انجام می دادند . لذا یک پدیده فرهنگی ویژه و آثار هنری جالب درچین شکل گرفته است . در چین داستان ها وحکایتهای زیادی درباره بادبزن وجود دارد .

معرفی مختصر شهرها و دیدنی های چین

شهر پكن بعنوان مركز سياسي و تجاري چين با وسعت حدود 800/16 كيلومتر مربع يكي از مهمترين و جذاب ترين پايتخت هاي جهان محسوب مي شود.

تاریخ تمدن چین

نژاد مردم چین :پنج نژاد در چین زندگی می كنند هَن كه نژاد اصلی چین است .مَن كه نژاد منچوری است. مُون نژاد مغولی است.جان نژاد تبتی است و خُواری كه شامل تركها كه مسلمان هستند.

عقاید چینیان باستان

چینیان باستان عقاید مختلف و تقریباً عجیبی داشتند.چینیان باستان عقیده داشتند که زمین همانند صفحه‌ای صاف است که آسمان چون سرپوشی روی آن قرار گرفته و کشور خودشان، چین را مرکز زمین می‌دانستند و اعتقاد داشتند

دیوار چین

يكی از شاهكارهای معماری بشر، ديوار چين است. دیوار چین در سال 1987 توسط سازمان یونسکو، جزو یکی از آثار باستانی دنیا قرار گرفت. این دیوار مانند یک اژدهای عظیم، به طول 6700 کیلومتر از میان صحراها، چمنزارها، کوه ها و فلات ها، از غرب تا شرق کشور چین عبور کرده است. اين ديواردر حدود ۲۷۰۰ سال پيش ساخته شده است

عید تحول زمستانی

عید تحول زمستانی هم مثل عید "چینگ مینگ" علاوه بر اینکه یک عید است یکی از بیست و چهار "جیه چی" می باشد. تقریبا عید تحول زمستانی در بیست و دوم یا بیست و سوم ماه دوازدهم قمری می آید و آخرین عید مهم سال است.

روز عشق پایدار در چین

هفتمین روز ماه هفتم به تقویم سنتی چین به عنوان " روز عشق چین" در میان مردم رایع شد. این روز هم عید دختر ،عید آرزوی کسب مهارت نامیده شد. در سالهای گذشته ، این روز برای دختران چین مهمترین روز محسوب می شد.
.
با کلیک روی 1+ از سایت ما حمایت کنید