آذربایجان غربی

منطقه سیلوانا تکه ای از بهشت در ایران

منطقه سیلوانا با وجود دریاچه‌های کوچک و زیبا در پای کوه‌ها و رودخانه‌ها و آبشارهایی که در این منطقه سرازیر هستند...

بازار تاریخی ارومیه

بازار تاریخی ارومیه یکی از آثار کم‌نظیر دوران صفویه است که همچنان پویایی خود را حفظ کرده است. این بازار تا قبل از نفوذ زندگی ماشینی، مرکز اصلی داد و ستد بوده و

موزه ارومیه

موزه ارومیه در خیابان شهید بهشتی شهر ارومیه قرار دارد و با توجه به غنای اشیای تاریخی نگهداری شده در آن، دومین گنجینه بزرگ تاریخی کشور به شمار می‌رود.

کلیسای ننه مریم ارومیه

کلیسای ننه مریم که امروزه به نام کلیسای شرق آشور نیز نامیده می‌شود، در خیابان قدس شهر ارومیه قرار دارد و یکی از آثار بی‌نظیر و تاریخی آشوری‌های ارومیه است.

برج سه گنبد ارومیه

برج سه گنبد، آرامگاهی به شکل برج است که در جنوب ‌شرقی شهر ارومیه در یکی از کوچه‌های منشعب از خیابان استاد برزگر واقع گردیده است.

یخچال نُه پله آذربایجان غربی

يخچال نُه پله یا دوققوز پله بوزخاناسی که در گذشته محل تهیه و انبار یخ بوده است، در محله‌ قديمی عسگرخان و در كنار نهر كوچكی به نام دره چای در شهر اروميه قرار دارد.

سفر آخر هفته‌ای به آبشاری در دل جنگل +تصاویر

خرپاپ در زبان کردی به معنی جای قشنگ و زیبا و دارای آب فراوان می باشد. این آبشار زیبا که در بین کوهستان های شهرستان پیرانشهر واقع شده است.

سفری به تخت سلیمان و دانستنی هایی درمورد آن + عکس

قدمت این منطقه از نظر حضور انسان‌ها در آن به 3 هزار سال قبل می‌رسد.این منطقه به عنوان چهارمین اثر ایرانی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

گزارش تصویری: عشایر چالدران

ایلات چالدران دارای زبان و پوشش کردی هستند ولی با زبان فارسی و ترکی نیز آشنایی دارند. اینان غالبا از نواحی رود ارس (شهرستان بورالان) به سوی این بلندی‎ها کوچ می‎کنند.....
.
با کلیک روی 1+ از سایت ما حمایت کنید